Nowe regulacje w kodeksie drogowym: CTR Partner w TVP2

Nowe regulacje w kodeksie drogowym: CTR Partner w TVP2 Nowy rok przynosi przy okazji kilka zmian w prawie o ruchu drogowym. Materiał na ten temat został wyemitowany w "Panoramie" TVP2 9.01.2016. Grupa CTR Partner wystąpiła w nim jako ekspert, ponieważ zmiany dotyczą także wykorzystania nagrań z kamer samochodowych w postępowaniu karnym.

Dwie zasadnicze zmiany odnoszą się do mandatów. Pierwsza z nich to wydłużenie tzw. postępowania mandatowego. Do tej pory trwało ono 14 dni, a według nowych przepisów będzie to 30 dni. Za mandat będzie można też zapłacić kartą od razu u policjanta - ma to znacznie uprościć oraz usprawnić procedurę.

Ponieważ regulacje odnoszą się również do kamer samochodowych, w materiale informacyjnym wystąpiła Grupa CTR Partner - ekspert w dziedzinie monitoringu wizyjnego. Posiadacze kamer otrzymują dobrą wiadomość. Zarejestrowane nagrania, zwłaszcza te z piratami drogowymi, będą szybciej włączane do postępowania karnego i częściej wykorzystywane.

 Zmiany w przepisach drogowych CTR Partner w Panoramie TVP2

Damian Piróg, ekspert z Grupy CTR Partner, w "Panoramie" TVP2

Jak zauważa Damian Piróg z Grupy CTR Partner, kamery samochodowe cieszą się coraz większą popularnością. Co więcej, służą do nagrywania nie tylko groźnych sytuacji drogowych, lecz także zabawnych albo ciekawych. W materiale informacyjnym w "Panoramie" pokazano też, jak zamontować kamerę samochodową do szyby. Odbywa się to błyskawicznie za pomocą przyssawki.

źródło: panorama.tvp.pl