Z kamerami bezpieczniej na osiedlu

Z kamerami bezpieczniej na osiedlu Monitoring osiedlowy pozwala na obserwację i rejestrowanie nagrań przez 24 godziny na dobę. To zaś znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Damian Piróg z Grupy CTR Partner posłużył wiedzą ekspercką w tym zakresie.

Grupa CTR Partner po raz kolejny wzięła udział w nagraniu, które przybliża temat monitoringu. Tym razem chodziło o osiedla. Jak podają statystyki, sprawnie działający system monitoringu wizyjnego pozwala zmniejszyć liczbę przestępstw aż o 80%. Damian Piróg z Grupy CTR Partner zwrócił uwagę na to, że monitoring nie jest tylko modą, lecz przede wszystkim normą i koniecznością.

Obserwacji należy poddawać cały teren osiedla, szczególnie strefy wejścia oraz miejsca, gdzie może dochodzić do kradzieży. Kamer nigdy nie kieruje się w stronę okien, bo to oznaczałoby dużo mniejszą prywatność mieszkańców. Dostęp do nagrań mają przede wszystkim pracownicy ochrony - decyzje w tym zakresie podejmuje zarządca osiedla. Gdy zajdzie taka potrzeba, materiały można przekazać policji bądź straży miejskiej.

źródło: InfoWire.pl